Faktoring dla firm – zadbaj o płynność finansową swojego przedsiębiorstwa

Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie (zwłaszcza w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw) to spore wyzwanie. Trzeba przecież zapewnić płynność finansową przedsiębiorstwa. Niestety samo trzymanie ręki na pulsie nie wystarcza, wiele zależy bowiem od terminowości kontrahentów i odbiorców faktur. Jeśli nie opłacą faktury w wyznaczonym terminie, pojawia się problem. Jak sobie z tym poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy faktoringowej. Dowiedz się, na czym to polega i jak wybrać odpowiednią firmę faktoringową.

Jak wybrać faktoring? Ranking firm faktoringowych ułatwi ci wybór

Przed podjęciem współpracy i podpisaniem umowy faktoringowej koniecznie sprawdź faktoring ranking. Na stronie znajdziesz przejrzyste zestawienie i w łatwy sposób porównasz poszczególne parametry ofert. Pozwoli to wybrać tę firmę, która w pełni odpowie na twoje potrzeby.

W zestawieniach wyszczególnione są takie kwestie jak: opłaty i prowizje, limit faktoringowy, obsługiwane waluty oraz wszelkie dodatkowe informacje na temat ofert. Na początek warto określić potrzeby finansowe i cel korzystania z faktoringu, aby wiedzieć, na jakich parametrach ofert należy się skupić.

Faktoring dla firm – najważniejsze korzyści

Usługi faktoringu sprawdzają się w przypadku większości przedsiębiorstw. Najważniejsze korzyści płynące ze współpracy z firmą faktoringową to przede wszystkim:

  • Poprawa płynności finansowej.
  • Stały dostęp do pieniędzy. Nie musisz mieć zdolności kredytowej.
  • Usługi faktoringowe nie wpływają na zdolność kredytową twojego przedsiębiorstwa.
  • Stajesz się konkurencyjny na rynku, ponieważ możesz zaproponować kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności za sprzedany towar czy wykonaną usługę.
  • Zyskujesz renomę w oczach klientów i kontrahentów, którzy wiedzą, że usługa faktoringu może zająć się windykacją, jeśli nie opłacą faktur w terminie.
  • Ryzyko niewypłacalności dłużnika spada na firmę faktoringową (jest to tak zwany faktoring pełny).
  • Wypłacaną przez faktora zaliczkę możesz przeznaczyć na dowolny cel, jak na przykład wynagrodzenia pracowników, opłacenie księgowości czy pokrycie podatków.
  • Jeśli współpraca z firmą faktoringową będzie przebiegać pomyślnie, to twój limit faktoringowy będzie wzrastał.

Jak zatem widać – finansowanie faktur to doskonałe rozwiązanie, które umożliwia zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstwa. Możesz bez stresu rozwijać swoją firmę i skupić się na związanych ze swoimi celami biznesowymi zadaniach. Kwestię wypłacalności kontrahentów pozostawiasz w rękach faktora.

Pamiętaj też, że nawiązanie współpracy z firmą faktoringową nie jest skomplikowane. Formalności zredukowane są do niezbędnego minimum, a umowę faktoringu podpiszesz online. Warto mieć na uwadze, że faktoring nie będzie odpowiednim rozwiązaniem w niektórych przypadkach – nie ma bowiem możliwości finansowania sprzedaży detalicznej, gotówkowej i komisowej.

Author: asgaria.pl