Co zrobić z gotówką w kryzysie

Kiedy sytuacja gospodarcza kraju nie napawa optymizmem, a giełda notuje wyłącznie spadki, wiele osób zastanawia się co zrobić z gotówką w kryzysie. Inwestowanie w takiej sytuacji wydaje się być szaleństwem. Jak zabezpieczyć gotówkę na czas kryzysu, żeby nie zbankrutować?

 

Dobrym pomysłem na ochronę gotówki będą lokaty. Jeżeli wybierzemy sprawdzone banki, możemy założyć w nich po kilka lokat. Pamiętajmy jednak, że kiedy nie wiemy, co zrobić z gotówką w kryzysie, a myślimy o lokatach, najlepiej będzie wybrać te krótkoterminowe. Skuteczne mogą być też lokaty, kończące się w krótkim odstępie czasu. Umieszczanie jednej kwoty w niepewnych czasach może być ryzykowne.
Jeśli zastanawiamy się, jak zabezpieczyć gotówkę na czas kryzysu, nie musimy się obawiać inwestycji. Podczas recesji najlepiej jest inwestować w złoto oraz metale szlachetne.

Kolejnym pomysłem, na to co zrobić z gotówką w kryzysie, mogą być obligacje skarbowe. Obecnie istnieje możliwość zakupu obligacji przez internet. Są one o tyle dobre, że jeśli zdecydujemy się na sprzedaż przed czasem, możemy liczyć na uwzględnienie narosłych odsetek. Co prawda, należy liczyć się z prowizją, ale nie może ona przekraczać naliczonych odsetek.

Kiedy myślimy o tym, jak zabezpieczyć gotówkę na czas kryzysu i decydujemy się na lokatę, wówczas pamiętajmy, że zerwanie jej przed końcem terminu, sprawi, że tracimy procent. W przypadku złota, czy metali również powinniśmy zachować zdrowy rozsądek. Część gotówki musimy sobie zostawić, aby mieć poczucie bezpieczeństwa, bowiem może się zdarzyć, że będziemy potrzebowali pieniędzy, a szybka sprzedaż złota podczas kryzysu nie zawsze się udaje.
Zagadnienie na temat tego, co zrobić z gotówką w kryzysie jest dosyć skomplikowane. Dlatego warto śledzić notowania giełdowe oraz oferty dotyczące lokat. Dobrym pomysłem jest także wzorowanie się na biznesowych rekinach, którzy mają duże doświadczenie, również podczas różnego rodzaju kryzysów czy recesji.

Author: asgaria.pl