Kantor bitcoin – co to jest i jak z niego korzystać?

Kantor bitcoin, podobnie jak sama kryptowaluta, wzbudza wiele kontrowersji i skrajnych emocji. Część osób uważa, że jest on winny wielu negatywnym zmianom, jakie obecnie możemy oglądać w gospodarkach. Z kolei pozostali są przekonani, że jest to doskonała szansa na rozwój gospodarki oraz ludzkości w ogóle. W jaki sposób działa kantor kryptowalut? Na co zwrócić uwagę, decydując się na podobną usługę? Gdzie szukać rozwiązań, które są zgodne z prawem i bezpieczne? Sprawdź, co powinno być dla Ciebie najważniejsze.

Kantor bitcoin — co to jest?

W kantorze kryptowalut możesz wymienić złotówki, które masz na swoim koncie na bitcoiny. Jednym z przykładów takiego kantor jest ten działający pod adresem: https://egera.com/pl/kantor-bitcoin. Można tam znaleźć możliwość wpłacenia określonej kwoty pieniędzy w walucie, z której korzystasz na co dzień i otrzymania w zamian za to przeliczonej ilości bitcoinów, które staną się Twoją własnością.

Kurs bitcoina, podobnie jak kursy innych walut, jest zmienny. Najczęściej sprawdza się go na giełdach kryptowalut, jednak kantor kryptowalut online również daje taką możliwość. Poniżej okna, w którym można wpisach, ile złotówek chcesz wymienić na bitcoiny, znajduje się informacja dotyczącą aktualnego kursu kryptowaluty. Można znaleźć tam informację, że 1 BTC to ponad 100 000 złotych. Z tego względu sprzedaż kryptowalut w dalszym ciągu jest opłacalna dla wielu osób, które zdecydowały się wykupić bitcoiny na samym początku, kiedy dopiero kryptowaluty pojawiały się w przestrzeni publicznej. 

Gdzie można znaleźć kantor kryptowalut?

Na rynku kryptowalut jest dostępnych wiele opcji, gdzie możesz, po weryfikacji tożsamości, wymienić złotówki na bitcoiny lub odwrotnie. Najczęściej działają one w sieci, ponieważ są to najbezpieczniejsze i najbardziej pewne opcje. Dodatkowo w ten sposób są one dostępne dla wszystkich, którzy są potencjalnie zainteresowani tego typu działaniami. Co ważne, kryptowalut nie można otrzymać fizycznie. Są to waluty internetowe, dlatego otrzymujemy jedynie pewną reprezentację stanowiącą dowód zakupu bitcoinów.

Najlepszym rozwiązaniem, jeśli szukasz dobrych i bezpiecznych rozwiązań, jest postawienie na zakup bitcoinów ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej z takich, które są polecane przez innych użytkowników i wykazują się wysokim stopniem profesjonalizmu. Giełda kryptowalut oraz kantor powinny wzbudzać przede wszystkim zaufanie i poczucie bezpieczeństwa w klientach.

Czy giełdy kryptowalut są bezpieczne?

Jeśli zależy Ci na stacjonarnym kantorze bitcoin, z pewnością taki znajdziesz. Jednak w takim przypadku ważne jest, żeby się odpowiednio zabezpieczyć i sprawdzić, czy otrzymujesz na pewno potwierdzenie i zaświadczenie, które w rzeczywistości zapewniają Ci dostęp do Twoich pieniędzy.

Zakupione bitcoiny możesz wymieniać oczywiście znowu na złotówki, jeśli tylko kurs kryptowalut będzie korzystny. Warto tutaj pamiętać, żeby polegać przede wszystkim na swojej wiedzy i zasobach, nie czerpiąc wiedzy z niepewnych źródeł. Dodatkowo takie inwestycje mogą zwrócić się na przestrzeni raczej kilku lat, nie kilku tygodni czy nawet miesięcy. Warto jest o tym pamiętać i mieć to na uwadze.

W jaki sposób sprawdzać kantory kryptowalut?

Najłatwiejszym sposobem jest tutaj poszukanie opinii w internecie oraz artykułów polecających konkretne strony internetowe. W takim przypadku istnieje większe prawdopodobieństwo, że wybrany kantor kryptowalut rzeczywiście wypełnia swoje zobowiązania, a Twoje pieniądze są bezpiecznie ulokowane na ich kontach.

Author: asgaria.pl