Kąt czy konto bankowe?

Czasami najprostsze rozwiązania są… najskuteczniejsze. Dzisiaj wielu z nas nie wyobraża sobie nie posiadania aktywnego rachunku bankowego, a przy tym często i specjalnego rachunku dedykowanego oszczędnościom, ale czy to musi być jedyny sposób na nasze rozwiązanie?

 

Czy istnieje podobnie pewne i wygodne konto oszczędnościowe? Na przykład… przysłowiowa skarpeta. Nie drwijmy z niej tak bardzo, ponieważ bardzo często bliska obecność pieniędzy w domu nie tylko przyciąga następne (sic!), ale jeszcze chroni nas przed ich nadmiernym wydawaniem. Są i tacy, którzy lubią napawać się widokiem takiej skarpety pełnej pieniędzy…

 

Dla nich to najlepsze konto. Oszczędnościowe nie oznacza przecież bankowe, a jeśli działa – spełnia swoje funkcje, to znaczy chroni przed ich roztrwonieniem, to dlaczego nie? Tylko co z bezpieczeństwem? Kto wie, czy w dzisiejszych czasach, piractwa internetowego i oszustw bankowych, nie jest ono porównywalne. Choć jest to może bardziej kąt niż konto, oszczędnościowe jednak w obu przypadkach jest tak samo.

Author: asgaria.pl