Program księgowy klasy ERP

Dużym wyzwaniem dla zarządu spółek, firm jest prawidłowe zorganizowanie obsługi informatyczno księgowej w spółce. Zarządy borykają się z dużą ilością przepływających informacji, wieloma dokumentami, protokołami, umowami, projektami, fakturami, rachunkami itp.

 

Od czasów dostępu do internetu pojawiły się propozycje zakupu programów, systemów pomagających w organizacji. Jako pierwszy z nich były kupowany dla księgowości program księgowy. Później okazywało się, że nie jest on tylko dedykowany dla księgowej. Owszem dokumenty finansowe obsługuje księgowa, ale źródło one mają w umowach, kontraktach, protokołach odbioru robót, prac, materiałów. Tego to już pracownik finansowy, czyli księgowa nie tworzy nie odsługuje. Potrzebny jest więc nie tylko program księgowy, ale wręcz kombajn. System klasy ERP.

 

Taki system, który połączy wszystkie zdarzenia gospodarcze w sposób logiczny, chronologiczny, tak aby przedsięwzięcie gospodarcze było pokazane kompleksowo. Żeby w jednym miejscu była całość. Każdy by mógł, z odpowiednimi uprawnieniami dotrzeć do potrzebnych informacji, scanów dokumentów. Na rynku systemem klasy ERP jest SAP. Nie jest do tani system, zwłaszcza jeśli chce się użytkować kilka jego modułów, moduł magazynowy, moduł środków trwałych, obsługujący kontroling, moduł do podatków od nieruchomości itp. SAP obsługuje wiele stanowisk w firmie. Każdy pracownik wkłada swój kawałek do programu. System pozwala robić raporty potrzebne do analiz. Każda księgowa potrzebuje takiego narzędzia. Myślę, że warto zainwestować.

Artykuł powstał we współpracy z https://szybkafaktura.pl/

Author: asgaria.pl