Wizerunek prawdziwej kobiety biznesu

Kim jest kobieta sukcesu? Może mieć wiele twarzy i osobowości, ale jej strój pozostaje zwykle w tych samych, przewidywalnych ramach. Istnieje specjalny dress code, styl, który pokazuje, że dana kobieta jest profesjonalistką i można na nią liczyć. Oczywiście, występują różnice w strojach pomiędzy poszczególnymi korporacjami, ale pewne główne zasady się nie zmieniają. Co się na nie składa?

Strój biznesowy damski – czym się charakteryzuje?

Jeśli kobieta pracuje na stanowisku związanym z kreatywnością, sztuką, może pozwolić sobie na większą dozę swobody w doborze stroju. Nie będzie więc razić kolorowa apaszka na jej szyi, czy koszula w intensywnym kolorze. Jeśli jednak mamy do czynienia z pracownicą poważnej instytucji, urzędu, wysokiego szczebla w korporacji, powinna ona nosić się raczej klasycznie i w sposób bardziej stonowany. Nadrzędną zasadą jest jednak schludność, estetyka i porządek stroju, makijażu i fryzury. Ogólny wygląd ma wyrażać szacunek do rozmówcy, a strój musi wyglądać świeżo, być bezwzględnie czysty, niepognieciony i nie odsłaniać zbyt wiele ciała.

One też są ważne: buty i rajstopy

Ważnym elementem stroju kobiety sukcesu są odpowiednio dobrane buty. Na biznesowych spotkaniach, w urzędach i poważnych instytucjach nie ma miejsca na odkryte palce czy pięty. Wewnątrz najlepiej sprawdzają się klasyczne szpilki, na zewnątrz proste botki, które mają dość uniwersalny design. Warto mieć nawet kilka par takich klasycznych butów w swojej szafie. Wybierając je, zyskuje się pewność, że strój będzie nienaganny i akceptowalny w każdej zawodowej sytuacji.

Przechodząc dalej, od stóp do nóg – warto pamiętać o zasadzie, że na spotkaniach rekrutacyjnych, czy biznesowych nie można mieć gołych nóg, niezależnie od tego, jaką mamy porę roku i temperaturę. W biznesowej etykiecie opisany jet rodzaj i kolor rajstop. Tak więc na letnie dni wybieramy cieliste, jasne, ale połyskujące rajstopy. Istnieją specjalne, ultracienkie rajstopy o grubości 6 DEN, a nawet 4 i 3 DEN – warto mieć w zapasie kilka – kilkanaście par takich rajstop, ponieważ ze względu na ich delikatność, lubią się one rwać. W zimowe dni – grubość rajstop może być większa, ale najlepiej zachować naturalny kolor ciała i pewien stopień przejrzystości. I w tym przypadku warto mieć zapasową parę w torebce.

 

Author: asgaria.pl