Podróż za jeden… paragon.

Podróżowanie samochodem ma w sobie wiele sentymentalizmu i romantyzmu… Któż z nas choć raz nie marzył o wycieczce słynną trasą Route 66 albo… przynajmniej wycieczce wśród pól i lasów, z rozwianym włosem i pełnym bakiem.

 

No właśnie – kiedyś być może taka wycieczka kojarzyła się z romantyzmem, dzisiaj może kojarzyć się… z dużym wydatkiem. Dlaczego? Wszystko przez ceny paliwa, które potrafią przyprawić o szybsze bicie serca. Niestety, nic nie wskazuje na to, by sytuacja uległa poprawie na korzyść kierowcy, czyli kupującego benzynę.

 

Najprawdopodobniej trzeba liczyć się z tym, że podróż samochodem przez Europę chociażby będzie wydatkiem w stylu fanaberii, a nie praktyczności, jak było to kiedyś. Ceny, paliwa zwłaszcza, sprawiają, że mocną konkurencją dla tego środka komunikacji są pociągi, autokary, a nawet samoloty. Można pomyśleć, że to małe szaleństwo, ale w każdym szaleństwie można znaleźć metodę… Jaką? W przypadku podróży samochodem, warto pomyśleć o dzieleniu kosztów – przecież to jeden ze znanych sposobów na wysokie ceny. Paliwa raczej nie będą tanieć, więc warto pomyśleć o takim sposobie na podróż.

Author: asgaria.pl