Konto bankowe? Na bank!

Bycie rodzicem w dzisiejszych czasach jest na pewno tak samo trudne, jak w każdych innych, ale… trudności te raczej różnią się od tych zamierzchłych.

 

Mowa chociażby o cezurach, które oddzielają chociażby czas bycia dzieckiem od bycia nastolatkiem, czas jednych umiejętności a następnych, czas dostępności tego i tamtego, bo… Jak chociażby zdecydować, kiedy jest pora na to, by założyć dziecku konto w banku? W tym przypadku odpowiedź jest następująca: każda pora jest dobra, zwłaszcza, że są banki, które oferują taki produkt już od… pierwszych dni dziecka.

 

Najczęściej są to konta oszczędnościowe, na których gromadzimy środki, które chcemy podarować naszym dzieciom w przyszłości. Świetny pomysł – bardzo dobre konto! W banku pieniądze nie tylko są bezpieczne przed ewentualną kradzieżą, ale także… przed ewentualnymi rodzinnymi zakusami wydania ich w impulsywny, nieprzemyślany sposób. To również bardzo elegancki sposób opieki nad funduszami – dużo bardziej elegantszy niż skarpetka. Pomyślmy więc o produkcie bankowym dla dziecka zwanym konto, w banku pieniądze na przyszłość będą pewne jak… w banku.

Author: asgaria.pl