Umowa określa obowiązki i gwarancje

Świeżo upieczeni właściciele nowych mieszkań znają już umowy deweloperskie. To kontrakt zawierany pomiędzy deweloperem sprzedającym mieszkanie i jego nabywcą. To bardzo ważna procedura w procesie zakupu nieruchomości. Warto więc poświęcić czas na dokładne zapoznanie się z treścią zapisu. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy nie w nim pułapek, które w określonych okolicznościach zdejmują z przedsiębiorcy pewnie obowiązki, a nabywcę zostawiają bez możliwości wykonania jakichkolwiek działań.

 

Jak każdy inny dokument umowa deweloperska wymaga uważnego przeczytania i zapoznania się z treścią jeszcze przed złożeniem pod nią podpisu. To jedyny sposób, by uniknąć późniejszych przepychanek i problemów z egzekwowaniem ewentualnych roszczeń. Taka walka może ciągnąc się przez wiele lat. Zdecydowanie zaleca się więc zwrócenie szczególnej uwagi na zapisy dotyczące m. in. terminu zakończenia prac budowlanych i waloryzacji ceny kupowanego mieszkania.

 

Z nieuczciwymi sprzedawcami często mają do czynienia nie tylko prywatni klienci, ale również przedsiębiorcy. Dobrą praktyką jest prowadzenie stałej współpracy z kancelarią, gdzie w ofercie zawarta jest obsługa prawna firm Poznań ma wielu specjalistów w zakresie prawa, którzy przyjmą na siebie rolę reprezentanta przedsiębiorcy i podpowiedzą, jaki sposób rozwiązania sprawy będzie dla firmy najbardziej korzystny.

Author: asgaria.pl