Wspólne konto wady i zalety

Jeżeli zastanawiasz się, czy wspólne konto jest dla Ciebie i Twojego partnera odpowiednie, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Dowiesz się z niego, jakie ma to wady, a jakie zalety oraz w jakich sytuacjach warto postawić na wspólne konto, a kiedy powinno być on raczej oddzielne.

Rozdzielność majątkowa a wspólne konto

Jeżeli prowadzisz swoją własną działalność, rozdzielność majątkowa może w niektórych przypadkach uchronić Twojego współmałżonka przed kłopotami wynikającymi z braku płynności finansowej Twojej firmy. Nie oznacza to jednak, że nie możecie mieć wspólnego konta! Takie konto założycie oddzielnie, oprócz tych kont osobistych, które już posiadacie. Będzie to swego rodzaju wasza wspólna skarbonka, do której oboje będziecie się dokładać. Pieniądze możecie wykorzystać w dowolny sposób – na wakacje, przyjemności lub prezenty świąteczne lub na to, co wspólnie ustalicie.

Wspólne konto wady i zalety – co musisz wiedzieć?

Kiedy mieszkacie razem i podjęliście decyzję o tym, że będziecie mieli jedno wspólne konto, na które wpływają wasze wynagrodzenia, musicie wiedzieć, że często bywa ono kością niezgody. Dlatego tak ważne jest, aby na początku ustalić na jakich zasadach będziecie korzystać z tego konta. Często bywa tak że jeżeli jeden ze współmałżonków wydaje więcej niż drugi pojawiają się niesnaski i nieporozumienia. Wyjaśnijcie zawczasu wszystkie wątpliwe kwestie, Jeżeli chodzi o zalety korzystania ze wspólnego konta, to głównym plusem takiego rozwiązania jest to, że zawsze macie dostęp do pieniędzy. Nie ma w waszym związku też żadnych tajemnic, jeśli chodzi o zarobki. Ty wiesz dokładnie, ile zarabia Twój partner on również ma tego świadomość. Jeżeli jesteście odpowiedzialni i wyjaśniliście sobie, w jaki sposób będziecie korzystać ze wspólnego konta, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby takie właśnie konto założyć w banku. Możecie wybrać placówkę, z której korzystaliście już wcześniej lub możecie zdecydować się na inną, atrakcyjną ofertę, która zadowoli was oboje.

Author: asgaria.pl