5 zasad inwestowania, których musisz przestrzegać, aby osiągnąć zyski

Spora część inwestorów próbuje swoich sił na giełdzie z czystej ciekawości. Jednak bądźmy szczerzy – kupowanie akcji to świetna metoda pomnażania pieniędzy i to właśnie chęć zysku powoduje, że myślimy o obraniu ścieżki inwestora. Aby zmniejszyć ryzyko poniesienia strat warto wdrożyć kilka zasad inwestowania.

– Pamiętaj, aby nie kupować akcji na szczytach. Wstrzymaj się z inwestowaniem, twoja cierpliwość w późniejszym okresie na pewno się opłaci.
– Inwestuj, gdy akcje są tanie – czyli w okresie po gwałtownych spadkach. To najlepszy moment na zakupy.
– Zawsze kalkuluj, jakie będą ewentualne straty i pamiętaj o zabezpieczeniu się. Lokuj swoje pieniądze tak, aby inwestycje zyskowne przekraczały te, które potencjalnie mogą przynieść ci straty.
– Wybieraj akcje spółek z największą płynnością. Gwarantuje to możliwość ich odsprzedania w przypadku, gdy pieniądze w nich zamrożone okażą się potrzebne wcześniej niż zakładałeś.
– Nie kupuj za cudze – inwestowanie pieniędzy, które pochodzą z kredytu lub pożyczki to kiepski pomysł. Lepiej nie przeznaczaj również na ten cel środków, które wkrótce mogą ci być potrzebne np. na remont mieszkania.
Kupowanie akcji to świetna forma dywersyfikacji finansów osobistych. W internecie znajdziesz wiele poradników, które przeprowadzą cię przez najważniejsze zagadnienia inwestowania. Koniecznie się z nimi zapoznaj, zanim rozpoczniesz swoją przygodę.

Author: asgaria.pl