Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca – kiedy można skorzystać z ulgi na zakup kasy fiskalnej?

Prowadzenie działalności gospodarczej związane jest z licznymi kosztami. Przedsiębiorca musi pamiętać między innymi o tym, aby odprowadzać na czas należne składki czy płacić podatki. Firmy, które prowadzą sprzedaż towarów albo usług osobom fizycznym muszą również pomyśleć o tym, aby zakupić urządzenie rejestrujące transakcje. Ustawodawca szczegółowo przedstawia katalog podmiotów zobowiązanych do posiadania kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna – ile kosztuje?

Wydatki na kasę fiskalną mogą być bardzo zróżnicowane. Ostateczna kwota wydana na zakup urządzenia będzie zależna między innymi od tego, jak bardzo zaawansowana technologicznie będzie kasa oraz ile sztuk urządzenia będzie potrzebnych w indywidualnym przypadku. Jeżeli chodzi o działalność gospodarczą niewielkich rozmiarów, to wystarczą najprostsze kasy fiskalne, które można kupić już za kilkaset złotych. Warto pamiętać także o tym, iż można starać się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup kasy fiskalnej. O taką dotację mogą starać się zarówno firmy odprowadzające podatek VAT, jak i nievatowcy.

Ulga na zakup kasy fiskalnej dla nievatowca

Istotne jest to, aby przede wszystkim trzymać się obowiązujących terminów. Jedynie rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży towarów i usług na kasie fiskalnej w wyznaczonym okresie czasu uprawnia podmiot gospodarczy do starania się o zwrot części kosztów poniesionych z uwagi na zakup kasy fiskalnej. Dotyczy to zarówno vatowców jak i podmiotów zwolnionych z obowiązku opłacania tego podatku. Jeżeli zostaną spełnione wszystkie warunki, to przedsiębiorca może uzyskać zwrot kosztów zakupu kasy fiskalnej wynoszący nawet do 90% jej wartości. Kwota ta jednak nie może być wyższa niż 700 zł. Taka ulga to dla wielu firm istotna pomoc, zwłaszcza na początku działalności gospodarczej. W początkowym okresie działania firmy często się zdarza, że poziom wydatków jest znacznie wyższy niż przychody uzyskiwane z działalności gospodarczej. Warto zapoznać się z dokładnymi informacjami dotyczącymi zwrotów wydatków na zakup kasy fiskalnej.

 

Author: asgaria.pl