Jak zwiększyć swoje szanse w szukaniu pracy?

Znalezienie pracy w 2020 roku jest niezwykle trudne, ze względu na ogromne ilości osób poszukujących stabilnego zatrudnienia. Nawet wcześniej nie odwiedzana kategoria ogłoszeniowa, jaką jest praca dorywcza Ruda Śląska jest obecnie często odwiedzana. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Jak się wyróżnić na tak zatłoczonym rynku jako pracownik?

Przygotowanie CV

Podstawowym elementem, jaki będzie wyróżniać Twoją aplikację jest przede wszystkim CV. Powinno być ono dokumentem jednostronicowym. Często kandydaci tworzą obszerne CV, na dwie lub trzy strony, jest to częsty błąd. Rekruter najpierw przeskanuje Twoje CV, dlatego lepiej aby mógł szybko wyłapać najważniejsze i najbardziej kluczowe jego elementy. Przy długim CV będzie miał utrudnione zadanie, co raczej nie wpłynie korzystnie na Twoją kandydaturę. Inną dobrą poradą jest skupić się na opisaniu swoich osiągnięć, a nie tylko wymienianiu obowiązków. Zatem jeśli w swojej pracy zarządzałeś jakimś zespołem, to zamiast pisać, że po prostu to robiłeś, dodaj też informację do jakiego poziomu udało Ci się ten zespół rozbudować.

Jak się zachować na rozmowie kwalifikacyjnej

Kiedy już zostaniesz zaproszony na rozmowę, to nie pozostaje nic innego, jak dobrze się do niej przygotować. Zrób solidny reaserch na temat firmy, z której przedstawicielem będziesz rozmawiać. Dowiedz się jak długo ta firma jest na rynku, jakich ma klientów, ilu zatrudnia pracowników, jakie są jej podstawowe wartości. Poleca się też przygotować sobie odpowiedzi na klasyczne, czy tendencyjne wręcz pytania. Mam tu na myśli pytania typu:

  • gdzie widzisz siebie za pięć lat
  •  jaki był Twój największy sukces
  •  jaka była Twoja największa porażka
  •  czemu chcesz pracować akurat w tej firmie
  •  czemu odszedłeś z poprzedniej pracy
  •  czego oczekujesz od nowego pracodawcy.

Jedno z tych pytań niemal na pewno padnie w trakcie rozmowy rekrutacyjnej, więc przygotowanie się do niego może tylko zwiększyć Twoje szanse na potencjalne zatrudnienie.

 

Author: asgaria.pl