Są kobiety jak… lokaty!

Złośliwi mawiają o kobietach, że jedne potrafią być jak skarb, a inne… jak skarbonka. Z pewnością jednak nie o płeć w tym kontekście chodzi, a charakter danej osoby, która albo ma ogromną zdolność do łatwego wydawania pieniędzy, albo nie.

 

A że kobiety mają taką zdolność dużo częściej… Są jednak również kobiety, które są jak lokata oszczędnościowa – umieją zadbać o domowe finanse. Mężczyźni tacy w przyrodzie również występują, jednak to kobiety najczęściej trzymają w ryzach domowy budżet. Wyniki wielu ankiet mogłyby wskazać na fakt, że takie kobiety są, wraz z zestawem innych, pożądanych cech, idealnymi kandydatkami na żony. Dzięki ich stosunkowi do pieniędzy – a tym samym przyszłości i jej zabezpieczenia finansowego dla całej rodziny, takie małżeństwo to niczym ta właśnie kobieta – istna lokata.

 

Oszczędnościowa, ponieważ kobieta, która szanuje pieniądze w związku z mężczyzną, który albo również pieniądze szanuje z natury, albo wymaga od tego jego kobieta, to prosty przepis na sukces. I spokojny sen. Małżeństwa zatem wśród par, wśród których kobieta, czyli szyja rodziny, dba o budżetowanie i nie boi się myśleć o bezpiecznej przyszłości, to lokata, oszczędnościowa owszem, ale emocjonalna przede wszystkim – dla wszystkich członków takiej rodziny.

Author: asgaria.pl