Nowoczesne metody bezgotówkowej płatności

W XXI wieku w ślad za rozwojem sprzedaży podążają także innowacyjne metody płatności bezgotówkowych. Płatności za pomocą plastikowych kart debetowych i kredytowych wciąż cieszą się dużą popularnością jednak na horyzoncie pojawiły się kolejne wygodne możliwości.

 

Przyjrzyjmy się bliżej opcjom jakie mamy do wyboru stojąc przy sklepowej ladzie w XXI wieku – oprócz klasycznych banknotów i wspomnianych “tradycyjnych” kart.
1) Brelok – wyposażony w zbliżeniowy chip, można wygodnie przypiąć go np. do kluczy od mieszkania i cieszyć się swobodą płacenia.
2) Naklejka zbliżeniowa – od niedawna dostępna w niektórych bankach, możemy ją nakleić w dowolnym miejscu i mieć zawsze przy sobie.
3) Smartwatch – zaletą innowacyjnych metod płatności bezgotówkowych jest wykorzystywanie już sprawdzonych przedmiotów, które na co dzień towarzyszą nam w ciągu dnia. Dużo oferowanych na rynku smart-zegarków umożliwia już nie tylko pomiar pulsu i lokalizację GPS, ale także płatności zbliżeniowe.
4) Smartfon – tej pozycji nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Obecnie prawie wszystkie nowe telefony posiadają możliwość płatności zbliżeniowej NFC.

Author: asgaria.pl