Obiektywna ocena charakteru a sukces w biznesie.

Z danych ujawnionych przez Instytut Gallupa wynika, że obecnie 19% pracowników zatrudnionych na etacie, pozostaje w fazie “aktywnego wyłączenia”. Zauważono również, iż 61% zatrudnionych znajduje się w stanie przynajmniej częściowego niezaangażowania.

 

O czym to świadczy? Być może dla niektórych nadszedł czas na kolejny krok w karierze zawodowej – własny biznes. Ale od czego zacząć? Na początek dobrze jest przeprowadzić analizę własnego charakteru – jaką osobą jestem? I tu warto szczerze spojrzeć na siebie. Jeżeli jednak trudno nam o obiektywizm, poprośmy o pomoc przyjaciół, rodzinę, a może współpracownika. Osoby, które nas cenią i lubią, mogą spojrzeć na nas z boku, z dystansem. A jak zachowujesz się w trudnych chwilach? Przypomnij sobie sytuację, z którą musiałeś się kiedyś zmierzyć.

 

Co wtedy czułeś, jak się zachowywałeś i jakie cechy charakteru zdominowały twoje działania? Wszystko jest bardzo ważne. Jak wiadomo, własna firma niesie za sobą również ryzyko fiaska. Dlatego już wcześniej należy przygotować się na ewentualne problemy. Więc, jeżeli wcześniej wszystko dokładnie przeanalizowałeś, to jesteś gotowy na zmiany. A postępowanie według wyżej wymienionych wytycznych, na pewno pomoże ci w osiągnięciu sukcesu.

Author: asgaria.pl